AI i Multimedia (Lumi)

Oba tematy szkoleń w cudowny sposób powiązały się ze sobą. Lumi, czyli jedyny znany mi edytor H5P produkujący pliki szkoleń, które można importować do Moodle działa w wielu językach, ale nie w polskim. Napisałem kilka dni temu, konkretnie 27.05.2024 maila, w którym zadeklarowałem jednoznacznie gotowość przygotowania polonizacji. Zrobiłem to już dla wspaniałego programu Flowgorithm.

Już po dwóch tygodniach, czyli 9.06.2024 otrzymałem odpowiedź. Nie powiem, ucieszyłem się i nawet troszkę pozytywnie podnieciłem, ale… Mój bystry wzrok 69 latka przykuł tekst poniżej podpisu.

Powered by Intercom… Cóż, mimo 69 lat nadal jestem bystry jak woda w strumieniu – wpisałem frazę… No nie, nie do ChatGPT ale w klasyczne okienko Wujka Google i… Bingo. Podejrzenia okazały się słuszne!

No to chyba nie będzie tłumaczenia… I jest to ostateczna odpowiedź na potencjalne pytania, dlaczego Lumi nie gada po polsku!